CAŁODZIENNE ZWIEDZANIE WARSZAWY ok. 7 h

Na zwiedzaniu Warszawy warto poświęcić cały dzień.

Warszawa od podszewki

| wymagany transport |

Całodzienne zwiedzanie pozwalające na dogłębne poznanie miasta i jego atrakcji, zarówno na piechotę, jak i z wykorzystaniem transportu. Podczas zwiedzania zobaczymy Stare Miasto oraz Trakt Królewski – historyczne centrum stolicy: Zamek Królewski, Katedra św. Jana, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Barbakan oraz mury miejskie, pałace, rezydencje i kościoły wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, budynki Uniwersytetu Warszawskiego, kościół św. Krzyża, ul. Nowy Świat.

Poza Starym Miastem

Zobaczymy także miejsca i pomniki związane z życiem warszawskiej społeczności żydowskiej i jej bohaterskiej walki w powstaniu w getcie, przejedziemy przez nowoczesne centrum miasta z drapaczami chmur i Pałacem Kultury i Nauki – do dziś najwyższym budynkiem w stolicy.

Spacer w parku

Zobaczymy także pomnik Fryderyka Chopina w najsłynniejszym warszawskim Parku – Łazienkach Królewskich. Spacer przez park do Pałacu na Wodzie – letniej rezydencji Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski.

Na prawym brzegu Wisły

Przejedziemy również na drugą stronę Wisły, aby zobaczyć dzielnicę Praga, gdzie zachowało się wiele oryginalnych przedwojennych budynków i gdzie budowanych jest wiele nowych inwestycji takich jak Stadion Narodowy, zbudowany w 2012 roku na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

CENA (za całość): 550 PLN / 140 EUR

CENA z samochodem: 700 PLN / 175 EUR

Dodatkowa godzina: 100 PLN / 25 EUR

Opcjonalnie:

  • Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich (dodatkowa opłata)
  • Pałac/park w Wilanowie – barokowa rezydencja króla Jana III Sobieskiego (dodatkowa opłata)
  • Zamek Królewski – siedziba polskich królów i polskiego parlamentu (wymagana dodatkowa opłata)
  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (wymagana dodatkowa opłata, czas zwiedzania ok. 2 h)