CAŁODZIENNE ZWIEDZANIE WARSZAWY max. 8 h

Na zwiedzaniu Warszawy warto poświęcić cały dzień.

Warszawa od podszewki

| wymagany transport |

Całodzienne zwiedzanie pozwalające na dogłębne poznanie miasta i jego atrakcji, zarówno na piechotę, jak i z wykorzystaniem transportu. Podczas zwiedzania zobaczymy Stare Miasto oraz Trakt Królewski – historyczne centrum stolicy: Zamek Królewski, Katedra św. Jana, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Barbakan oraz mury miejskie, pałace, rezydencje i kościoły wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, budynki Uniwersytetu Warszawskiego, kościół św. Krzyża, Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza oraz ul. Nowy Świat.

Poza Starym Miastem

Zobaczymy także miejsca i pomniki związane z życiem warszawskiej społeczności żydowskiej i jej bohaterskiej walki w powstaniu w getcie, przejedziemy przez nowoczesne centrum miasta z drapaczami chmur i Pałacem Kultury i Nauki – do dziś najwyższym budynkiem w stolicy.

Spacer w parku

Zobaczymy także pomnik Fryderyka Chopina w najsłynniejszym warszawskim Parku – Łazienkach Królewskich. Spacer przez park do Pałacu na Wodzie – letniej rezydencji Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski.

Na prawym brzegu Wisły i najgorętsze nowości!

Przejedziemy również na drugą stronę Wisły, aby zobaczyć dzielnicę Praga, gdzie zachowało się wiele oryginalnych przedwojennych budynków i gdzie budowanych jest wiele nowych inwestycji takich jak Stadion Narodowy, zbudowany w 2012 roku na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Po drodze zobaczymy także najnowsze atrakcje stolicy tj. Centrum Nauki Kopernik, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Elektrownia Powiśle. Możemy także zobaczyć jak wyglądają dawne Browary Warszawskie – to tam nasz mistrz Robert Lewandowski założył własną restaurację

czas trwania: max. 8 h

CENA (za całość): 800 PLN / 150 EUR

CENA z samochodem: 1000 PLN / 220 EUR

Dodatkowa godzina: 130 PLN / 30 EUR

Opcjonalnie:

  • Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich
  • Pałac/park w Wilanowie – barokowa rezydencja króla Jana III Sobieskiego
  • Zamek Królewski – siedziba polskich królów i polskiego parlamentu
  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (wymagana dodatkowa opłata, czas zwiedzania ok. 2 h)