OKOLICE WARSZAWY

Możesz zwiedzić ze mną Warszawę i jej okolice.

Odkryj atrakcje regionu

Okolice Warszawy to nie tylko pejzaże mazowieckiej wsi, to również interesujące zabytki i pomniki, eleganckie dwory i pałace oraz czarujące miasteczka pełne historii i tradycji. Znajdziesz tu kilka pomysłów na krótkie wycieczki poza miasto.

Znajdź swoją historię

Jeśli interesuje Cię inny kierunek lub chcesz odnaleźć i poznać miejscowość związaną z Twoja osobistą historią – napisz do mnie – chętnie zaproponuję ciekawą trasę.

ŚLADAMI FRYDERYKA CHOPINA – ŻELAZOWA WOLA, BROCHOW ok. 4-5 h

| wymagany transport |

Warsaw-surroundings-tour

Gdzie urodził się kompozytor

Jedziemy ok. 60 km na zachód od Warszawy do Żelazowej Woli, gdzie w malowniczo położonym dworku w 1810 roku urodził się Fryderyk Chopin. Dziś dworek jest muzeum otoczony założonym w latach 30-tych XX w. ogrodem botanicznym. Istnieje możliwość wysłuchania recitalu chopinowskiego (sobota i niedziela).

I gdzie został ochrzczony

Następnie przejedziemy do późnogotyckiego kościoła w Brochowie, w którym wzięli ślub rodzice Chopina, a mały Fryderyk został ochrzczony. Droga powrotna prowadzi przez malownicze krajobrazy mazowieckiej wsi.

czas trwania: ok 5 h

CENA: 550 PLN / 125 EUR

CENA z samochodem: 850 PLN/ 190 EUR

Dodatkowa godzina: 130 PLN / 30 EUR

MUZEUM TREBLINKA ok. 5-6 h

| wymagany transport |

Tours-outside-Warsaw

 

In memoriam

Jedziemy ok. 90 km na północny-wschód od Warszawy, aby oddać cześć ofiarom hitlerowskiego obozu zagłady w Treblince i zobaczyć pomnik, który upamiętnia ok. 800 tys. pomordowanych w komorach gazowych w latach 1942-43. Niemcy zniszczyli wszystkie zabudowania obozowe oraz zatarli ślady swoich zbrodni. Zwiedzanie wystawy oraz przejście pod pomnik, który jest miejscem szczególnym o wyjątkowej wymowie.

czas trwania: ok. 5-6 h

CENA: 600 PLN / 130 EUR

CENA z samochodem: 900 PLN / 200 EUR

Dodatkowa godzina: 130 PLN / 30 EUR

KRAJOBRAZY MAZOWSZA – NIEBORÓW, ARKADIA, ŁOWICZ ok. 6-8 h

| wymagany transport |

Warsaw-surroundings-Nieborow-Arkadia-Lowicz

 

Odkryj piękno pałacu w Nieborowie

Jedziemy na zachód od Warszawy, aby poznać zabytkową siedzibę jednego z najbardziej wpływowych polskich rodów arystokratycznych – Radziwiłłów. Pałac w Nieborowie wybudowany w drugiej połowie XVII wieku był własnością Radziwiłłów do 1945 i zachował oryginalne, bogato dekorowane wnętrza.

Odkryj piekno natury

Nieopodal znajduje się założony w XVIII wieku romantyczny Park Arkadia z kaplicami, „starożytnymi” ruinami oraz zakątkami sprzyjającymi medytacji i relaksowi, na wzór mitycznej krainy szczęśliwości. 

Odkryj tradycje ludowe

Wizyta w Łowiczu to okazja do poznania mazowieckich tradycji ludowych i barwnego folkloru.

czas trwania: ok. 6-8 h

CENA: 650 PLN / 150 EUR

CENA z samochodem: 950 PLN/ 220 EUR

Dodatkowa godzina: 130 PLN / 30 EUR