POMYSŁY NA TRASY SPECJALNE

Oferuję wycieczki tematyczne takie jak zwiedzanie Warszawy śladami socrealizmu.

Spersonalizuj swoją wycieczkę

Jeśli chcesz skupić się na odkrywaniu śladów wielkich Warszawiaków takich jak Fryderyk Chopin czy Maria Skłodowska-Curie lub szczególnie interesuje Cię inny wybrany temat, chętnie dopasuję wizytę w Warszawie do Twoich zainteresowań. Znajdziesz tu kilka pomysłów na sprofilowane zwiedzanie miasta, więc jeśli chcesz podczas zwiedzania skoncentrować się na szczególnym temacie – daj mi znać – każdą trasę można zmodyfikować i dopasować do Twoich wymagań.

WARSZAWA FRYDERYKA CHOPINA – trasa skupiająca się na poznaniu miejsc związanych z życiem i twórczością Fryderyka Chopina, genialnego polskiego kompozytora, który połowę swego życia związał z Warszawą. Zwiedzanie można wzbogacić o zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina w Zamku Ostrogskich i/lub recital muzyki chopinowskiej.

WARSZAWA SOCREALISTYCZNA – trasa, podczas której dokładnie poznacie charakterystyczne dla socrealistycznej architektury budowle warszawskie. W zwiedzaniu przewidziany również wjazd windą na 30 piętro Pałacu Kultury i panorama miasta z tarasu widokowego.

WARSZAWA DLA PIELGRZYMA – trasa, która koncentruje się wokół najważniejszych warszawskich świątyń i kościołów tj. katedra św. Jana, kościół św. Anny, kościół św. Krzyża oraz miejsc odwiedzanych przez pielgrzymów tj. grób ojca Jerzego Popiełuszki, kapłana „Solidarności” zamordowanego przez komunistyczną służbę bezpieczeństwa.

WARSZAWA NAUKOWA – trasa, która skupia się na odwiedzeniu najważniejszych warszawskich instytucji naukowych, uniwersytetów, bibliotek. Możliwość wejścia do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i słynnych ogrodów na jej dachu i/lub Centrum Nauki KOPERNIK (w przypadku grup konieczna wcześniejsza rezerwacja).